LT1764AET-1.5#PBF
MFR.Part #
LT1764AET-1.5#PBF
JLCPCB Part #
C665052
Package
TO-220-5(Forming)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 20V 3A 63dB@(120Hz) 660mV@(3A) Fixed Over Current Protection Positive TO-220-5(Forming) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS