AOT095A60L
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOT095A60L
JLCPCB Part #
C3280394
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 378W 38A 3V 4.01nF 600V 78nC@10V 95mΩ@10V TO-220 MOSFETs ROHS