AOD280A60
Extended
Manufacturer
Alpha & Omega Semicon
MFR.Part #
AOD280A60
JLCPCB Part #
C3281254
Package
TO-252(DPAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.35nF 138W 14A 23.5nC@10V 280mΩ@10V 3V 600V TO-252(DPAK) MOSFETs ROHS