6R3ARCP391M05X8P00
MFR.Part #
6R3ARCP391M05X8P00
JLCPCB Part #
C5379957
Package
Plugin,D5xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 15mΩ@300kHz 2mm 390uF 4.51A@100kHz 5mm 6.3V 8mm Polymer ±20% Plugin,D5xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS