EMLA160ARA151MF80G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMLA160ARA151MF80G
JLCPCB Part #
C7272461
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+105℃ 150uF 16V 3000hrs@105℃ 6.3mm 8mm 92mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS