IPW65R099C6FKSA1
MFR.Part #
IPW65R099C6FKSA1
JLCPCB Part #
C6969330
Package
TO-247-3-1
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 127nC@10V 2.78nF@100V 278W 3.5V@1.2mA 38A 650V 99mΩ@12.8A,10V TO-247-3-1 MOSFETs ROHS