IPI80N06S4L07AKSA2
MFR.Part #
IPI80N06S4L07AKSA2
JLCPCB Part #
C3289198
Package
TO-262-3-1
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 2.2V@40uA 5.68nF@25V 6.7mΩ@80A,10V 60V 72nC@10V 79W 80A TO-262-3-1 MOSFETs ROHS