IPA70R600P7SXKSA1
MFR.Part #
IPA70R600P7SXKSA1
JLCPCB Part #
C6279852
Package
TO-220-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 10.5nC@10V 25W 3.5V@90uA 364pF@400V 600mΩ@1.8A,10V 700V 8.5A TO-220-3 MOSFETs ROHS