EKHJ401VSN511MA41M
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKHJ401VSN511MA41M
JLCPCB Part #
C6239044
Package
Plugin,D35xL43.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 3.43A@120Hz 3000hrs@105℃ 35mm 400V 43.5mm 510uF ±20% Plugin,D35xL43.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS