EMHS800ARA271MLH0S
MFR.Part #
EMHS800ARA271MLH0S
JLCPCB Part #
C6033796
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16.5mm 16mm 270uF 5000hrs@125℃ 80V 820mA@120Hz 98mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS