MC6230-1.8-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MC6230-1.8-TP
JLCPCB Part #
C5795820
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 300mA 5uA 65dB@(1kHz) 7V Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS