SMB20J28A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMB20J28A-TP
JLCPCB Part #
C19994300
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 28V 2kW@10/1000us 34.4V 44.05A@10/1000us 45.4V TVS Unidirectional DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS