EMVE500GRA471MLH0S
MFR.Part #
EMVE500GRA471MLH0S
JLCPCB Part #
C5633246
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 470uF 50V 700mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS