BZT52-C8V2S-AU_R1_000A1
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
BZT52-C8V2S-AU_R1_000A1
JLCPCB Part #
C5583170
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@6V 200mW 7.79V~8.61V 7Ω 8.2V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS