AK6-170C-BC
Extended
Manufacturer
baocheng(Shandong Baocheng Elec)
MFR.Part #
AK6-170C-BC
JLCPCB Part #
C51043165
Package
BPSS
Description
-55℃~+125℃ 170V 180V 260V 2uA 6kA@8/20us BPSS ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS