XY2500R-DS-5.08-5P
MFR.Part #
XY2500R-DS-5.08-5P
JLCPCB Part #
C505845
Package
Push-Pull,P=5.08mm
Description
1 15A 1x5P 300V 5 5.08mm 5P Board Side/Socket - Closed Green Right-Angle Push-Pull,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS