E32D101HLS563MEE3U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E32D101HLS563MEE3U
JLCPCB Part #
C3815196
Package
Bolt,D76.2xL142.88mm
Description
-40℃~+105℃ 100V 142.88mm 2000hrs@105℃ 31.75mm 34.25A@120Hz 56000uF 6.1mΩ@120Hz 76.2mm ±20% Bolt,D76.2xL142.88mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS