LP3995ITL-2.85/NOPB
MFR.Part #
LP3995ITL-2.85/NOPB
JLCPCB Part #
C3752085
Package
DSBGA-5(1.2x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.85V 450uVrms 60dB@(1kHz) 60mV@(150mA) 6V 85uA Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-5(1.2x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS