LP3999ITL-1875/NOPB
MFR.Part #
LP3999ITL-1875/NOPB
JLCPCB Part #
C3745427
Package
DSBGA-5(1.2x1.5)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.875V 100mV@(150mA) 10uVrms 150mA 60dB@(1kHz) 6V 85uA Fixed Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DSBGA-5(1.2x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS