MAX8875EUK33
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX8875EUK33
JLCPCB Part #
C3752073
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 110mV@(150mA) 150mA 170uVrms 3.3V 6.5V 60dB@(100Hz) 85uA Fixed Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators