MAX8885EUK33
MFR.Part #
MAX8885EUK33
JLCPCB Part #
C3746315
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 170uVrms 3.3V 6.5V 60dB@(100Hz) 85uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Short Circuit Protection SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators