MAX8875EUK33+
MFR.Part #
MAX8875EUK33+
JLCPCB Part #
C3748729
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 165mV@(150mA) 170uVrms 3.3V 6.5V 60dB@(100Hz) 85uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS