TC1017-2.9VCTTR
MFR.Part #
TC1017-2.9VCTTR
JLCPCB Part #
C626370
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 150mA 2.9V 500mV@(150mA) 58dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS