MAX6473UT25AD1
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6473UT25AD1
JLCPCB Part #
C3746086
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150uVrms 158mV@(300mA) 2.5V 300mA 5.5V 82uA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators