IPB120N08S404ATMA1
MFR.Part #
IPB120N08S404ATMA1
JLCPCB Part #
C3289213
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 120A 179W 4.1mΩ@100A,10V 4V@120uA 6.45nF@25V 80V 95nC@10V TO-263-3 MOSFETs ROHS