IPP028N08N3GHKSA1
MFR.Part #
IPP028N08N3GHKSA1
JLCPCB Part #
C3282511
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100A 14.2nF@40V 150pF@40V 2.8mΩ@10V,100A 206nC@10V 3.5V 300W 80V TO-220 MOSFETs ROHS