IDW40G65C5XKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IDW40G65C5XKSA1
JLCPCB Part #
C5656676
Package
TO-247-3
Description
1.7V@40A 220uA@650V 40A 650V TO-247-3 SiC Diodes ROHS