MCAC28P06Y-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCAC28P06Y-TP
JLCPCB Part #
C3277746
Package
DFN5060
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.065nF 17pF 18nC@10V 2.7V 28A 363pF 40mΩ@10V 60V 60W P-Channel DFN5060 MOSFETs ROHS