MPL-AL5050-5R6
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MPL-AL5050-5R6
JLCPCB Part #
C3222478
Package
SMD,5.5x5.3mm
Description
20mΩ 5.6uH 6.8A 8A Molded Inductor ±20% SMD,5.5x5.3mm Power Inductors ROHS