RC035M471LO10*16TH-2A1E
MFR.Part #
RC035M471LO10*16TH-2A1E
JLCPCB Part #
C357633
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.056A@100kHz 10mm 16mm 3000hrs@105℃ 35V 470uF 5mm ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS