LP3988IMFX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP3988IMFX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2872768
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.5V 200uA 220uVrms 40dB@(10kHz) 80mV@(150mA) 9V Fixed PG Pin、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS