LP38692SDX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP38692SDX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2867104
Package
WSON-6-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10V 1A 3.3V 55dB@(120Hz) 55uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive WSON-6-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS