TL751M05MJGB
MFR.Part #
TL751M05MJGB
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 26V 500uV 55dB@(120Hz) 5V 600mV@(750mA) 750mA Fixed Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS