LP38691QSDX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP38691QSDX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2866407
Package
WSON-6-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10V 2.5V 500mA 55dB@(120Hz) 55uA 725mV@(500mA) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-6-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS