LP38691SDX-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP38691SDX-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2876186
Package
WSON-6-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100uA 10V 3.3V 500mA 550mV@(500mA) 55dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-6-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS