LP2988AIMM-3.3/NOPB
MFR.Part #
LP2988AIMM-3.3/NOPB
JLCPCB Part #
C2865252
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 180mV@(200mA) 200mA、250mA 20uVrms 3.3V 65dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS