LP3981IMMX-2.5/NOPB
MFR.Part #
LP3981IMMX-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2876509
Package
VSSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120uA 2.5V 200mV@(300mA) 300mA 35uVrms 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive VSSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS