AVES476M10D16T-F
MFR.Part #
AVES476M10D16T-F
JLCPCB Part #
C2443282
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 43mA@120Hz 47uF 9.2Ω@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS