EMVH401GDA6R8MLH0S
MFR.Part #
EMVH401GDA6R8MLH0S
JLCPCB Part #
C2166929
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16.5mm 16mm 180mA@100kHz 2000hrs@125℃ 400V 6.8uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS