SMA6J90AFL-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6J90AFL-TP
JLCPCB Part #
C19993051
Package
DO-221AC(SMA-FL)
Description
-55℃~+150℃ 111V 146V 1uA 4.1A 600W@10/1000us 90V TVS Unidirectional DO-221AC(SMA-FL) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS