EMLF160ADA101MF90G
MFR.Part #
EMLF160ADA101MF90G
JLCPCB Part #
C1984820
Package
SMD,D6.3xL8.7mm
Description
-25℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100uF 16V 6.3mm 81mA@120Hz 9mm ±20% SMD,D6.3xL8.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS