RC0402F3740CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC0402F3740CS
JLCPCB Part #
C17294487
Package
01005
Description
-55℃~+125℃ 30mW 374Ω Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS