ESRG160ELL332MM15S
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
ESRG160ELL332MM15S
JLCPCB Part #
C1598683
Package
Plugin,D18xL15mm
Description
-40℃~+85℃ 1.5768A@100kHz 15mm 16V 18mm 2000hrs@85℃ 3300uF 7.5mm ±20% 插件,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS