EEU-FC1H561S
MFR.Part #
EEU-FC1H561S
JLCPCB Part #
C1579808
Package
Plugin,D18xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 1.425A@120Hz 15mm 18mm 5000hrs@105℃ 50V 560uF 68mΩ 7.5mm ±20% 插件,D18xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS