ERHB701LGC222MEF5U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
ERHB701LGC222MEF5U
JLCPCB Part #
C1588941
Package
Bolt,D76.2xL155mm
Description
-25℃~+85℃ 12.32A@3kHz 155mm 2000hrs@85℃ 2200uF 31.5mm 700V 76.2mm ±20% Bolt,D76.2xL155mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS