NVMFS5A140PLZT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NVMFS5A140PLZT1G
JLCPCB Part #
C900417
Package
SO-8FL
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 1.2V 136nC@10V 140A 3.8W 40V 7.4nF 720pF SO-8FL MOSFETs ROHS