NCV8664CDT33RKG
MFR.Part #
NCV8664CDT33RKG
JLCPCB Part #
C604072
Package
DPAK
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 150mA 29uA 3.3V 45V 67dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS