NCV8606MN33T2G
MFR.Part #
NCV8606MN33T2G
JLCPCB Part #
C893251
Package
DFN-6-EP(3x3.3)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 145uA 170mV@(500mA) 3.3V 500mA 50uVrms 62dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN-6-EP(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS