NCV8605MN25T2G
MFR.Part #
NCV8605MN25T2G
JLCPCB Part #
C893240
Package
DFN-6-EP(3x3.3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 145uA 2.5V 200mV@(500mA) 500mA 55dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN-6-EP(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS