NCV8606MN28T2G
MFR.Part #
NCV8606MN28T2G
JLCPCB Part #
C893249
Package
DFN-6(3x3.3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 145uA 190mV@(500mA) 2.8V 500mA 50uVrms 62dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN-6(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS